Temperovaný skleník (Temperate House) je největším z viktoriánských skleníků, které se dochovaly v proslulé Královské botanické zahradě známé pod názvem Kew Gardens (zahrady v Kew), rozkládající se na 121 hektarech v jihozápadním Londýně mezi Richmondem a Kew. Je tak velký, že by se do něj vešla tři obří letadla Jumbo. Jeho pět let trvající renovace stála 41 milionů liber (zhruba 1,2 miliardy korun). 

Zrekonstruovaný skleník se stane domovem pro asi 1500 druhů rostlin rozdělených do sekcí podle zeměpisných oblastí svého původu: africké, americké, australské, himalájské a asijské. 

"Bylo úžasné sledovat, jak se tento projekt rozvinul a kam až se dostal. Budova se vzpamatovala a opět ukázala v nádherné podobě a svůj nový domov v ní bezpečně našly některé nejvzácnější rostliny světa," uvedl Richard Barley, zahradnický šéf v Kew Gardens.

Novou součástí skleníku se tak stal například jihoafrický píchoš woodův (encephalartos woodii), což je druh cykasu z čeledi zamiovité s kožovitými zelenými listy. Je to opravdu jedna z nejvzácnějších rostlin světa, která ve volné přírodě již téměř vymřela. I z tohoto důvodu patří k nejdražším, pokud je tedy vůbec možné ji získat. 

Kew Gardens je svými viktoriánskými skleníky světově proslulá. Nejslavnější je Palm House (Palmový skleník), který podle odborníků představuje vůbec nejvýznamnější dochovanou viktoriánskou stavbu ze skla a železa. Při jeho budování se využilo tehdejší techniky tavení železa používané v loďařském průmyslu. Temperovaný skleník je se svými 4 8880 čtverečními metry zase největším viktoriánským skleníkem v Británii. 

Kovovou a skleněnou konstrukci skleníku navrhl věhlasný viktoriánský architekt Decimus Burton v roce 1860, pro veřejnost se stavba poprvé otevřela v roce 1863.