Spousta demonstrantů musela vyhledat lékařské ošetření kvůli vdechnutí pepřového spreje a slzného plynu, další byli potlučeni. Uvedla to agentura AFP s odkazem na nemocniční zdroje. Kromě protestujících bylo zraněno také třicet policistů, z nichž 11 odvezli do nemocnice.

V sobotu večer se v centru Bukurešti opět shromáždil obrovský dav, který pod dozorem bezpečnostních sil skandoval: "Pryč s vládou" a "Spravedlnost, ne korupci". 

"Přišla jsem, když jsem v pátek v televizi viděla, co se dělo - tu brutalitu policie vůči pokojným lidem," řekla AFP čtyřiašedesátiletá demonstrantka Floare Toaderová. "Mé děti pracují ve Španělsku a chtějí se sem vrátit, ale zatím to nejde, protože politici se starají jen sami o sebe a pro nikoho dalšího nedělají nic," dodala.

Z celkové populace 20 milionů Rumunů opustily zemi, která je jedním z nejchudších členů EU, během posledních 15 let asi čtyři miliony lidí, ve Španělsku a v Itálii žije podle oficiálních údajů polovina z nich. Průměrná měsíční mzda dosahuje v Rumunsku jen 520 eur (zhruba 13,3 tisíce korun). 

Policie odmítla kritiku středopravicové opozice, že její příslušníci použili v pátek proti demonstrantům nadměrnou sílu, a uvedla, že "její reakce na násilí ze strany desítek demonstrantů byla pozvolná a přiměřená".

Násilí v Bukurešti zkritizoval také rakouský kancléř Sebastian Kurz, jehož země v současně předsedá Evropské unii. K veřejnému vystoupení přiměla Kurze mimo jiné skutečnost, že na demonstraci v Bukurešti byl zraněn i kameraman rakouské veřejnoprávní televize .

"Důrazně odsuzujeme násilné střety v Bukurešti, jež vedly ke zranění řady demonstrantů i novinářů. Očekáváme úplné vysvětlení," uvedl na svém Twitteru Kurz.

Podle rumunských lokálních sdělovacích prostředků vyrazilo do ulic až 80 tisíc lidí, včetně řady krajanů, kteří přijeli na demonstraci ze zahraničí. Zasáhlo proti nim zhruba tisíc policistů.

Středopravicový prezident Klaus Iohannis podle svých slov důrazně odsoudil brutální zásah policie, který byl podle něj nepřiměřený vzhledem k chování většiny demonstrantů, ale dodal, že nepřijatelná je jakákoli forma násilí.

Předsedkyně rumunské vlády Viorica Dancilová ho na oplátku obvinila, že "podněcuje obyvatelstvo proti úřadům".