K neštěstí došlo kolem páté hodiny odpoledne u horské obce Leskovdol, když se autobus zřítil ze srázu. Prozatím není jasné, kolik lidí ve voze cestovalo. Cestující, podle policie bulharští turisté, jeli na návštěvu kláštera.

Požár v čínském hotelu
Při požáru čínského hotelu zahynulo 18 lidí. Příčinu vyšetřovatelé zjišťují

Tisková agentura AP na svém twitteru s odvoláním na bulharské úřady uvedla, že při nehodě zemřelo 15 lidí a dalších 27 je zraněných. Informaci následně potvrdila mluvčí bulharského ministerstva zahraničí.

Provoz na silnici, z jejíž výšky se měl autobus zřítit do hloubky přibližně dvaceti metrů, byl bezprostředně po nehodě zcela uzavřen. Na místě neštěstí údajně zasahovalo až patnáct záchranářských vozů, které zraněné rozvážely do místních nemocnic. Podle bulharských médií jsou dvě ženy ve věku 43 a 73 let ve "velmi kritickém stavu". 

Mohla za nehodu mokrá silnice?

Bulharské ministerstvo vnitra na svém webu uvedlo, že příčina nehody není zatím známa. Bulharská média spekulují, že řidič autobusu zřejmě dostal na mokré vozovce smyk. Portál The Sofia Globe napsal, že autobus se zřejmě před sjetím ze silnice srazil s několika auty. 

Bulharský premiér Boris Borisov již oznámil, že v pondělí 27. srpna bude v zemi národní smutek za oběti tragédie. Jak připomínají světové agentury, neštěstí v Bulharsku se řadí do desítky nejhorších evropských autobusových nehod za posledních pět let.

Papež František
Papež je na návštěvě Irska. Zneužívání kněžími je odporný zločin, prohlásil