Americká nadace amFAR pro boj proti AIDS, která dražbu pořádala, do poslední chvíle tajila, kdo bude onou celebritou doprovázející úspěšného dražitele při letu se společností Virgin Galactic do kosmu. Společně také absolvují třídenní výcvik v Novém Mexiku před startem.

Vyvolávání začalo na milionu eur a vítězem se stal sedmatřicetiletý Vasilij Kljukin, Rus žijící v Monaku. Po dražbě se svěřil, že vždycky chtěl letět do vesmíru. „Chci být trochu odvážný," řekl agentuře Reuters Kljukin, který pracuje v oboru nemovitostí. „A teď už budu muset vážně přestat kouřit!" dodal.

Moderátorkou dražebního galavečera, který se za účasti mnoha hvězd konal v pětihvězdičkovém hotelu Cap-Eden-Roc v Antibes nedaleko Cannes, byla americká herečka Sharon Stoneová. Po úspěšné dražbě pro Kljukina, který rovněž zakoupil zlatý a diamantový náhrdelník za 400.000 eur (téměř 10,5 milionu korun), Stoneová oznámila, že na let do vesmíru jsou k dispozici ještě dvě další místa – společně se vydražila za 1,8 milionu eur.

Celkem se na aukci podařilo získat 25 milionů eur (asi 654 milionů korun), což je víc než dvojnásobek loňských 11 milionů eur.

Galavečer amfAR je tradičně největší charitativní akcí jednoho z nejvýznamnějších filmových festivalů na světě. Mezi letošními účastníky byli krom DiCapria i členové poroty Nicole Kidmanová a Christopher Waltz, zpěvačky Kylie Minogueová a Janet Jacksonová, či herci Adrien Brody, Jessica Chastainová a Goldie Hawnová. Mezi účinkujícími se objevila například Shirley Basseyová nebo britská popová skupina Duran Duran.

Mezi dalšími draženými položkami byly i vstupenky na hollywoodské akce, malba Damiena Hirsta, rodinný portrét Annie Leibovitzové, šance zahrát si ve čtyřech filmech a soukromá vystoupení od Simona Le Bona a Johna Taylora z Duran Duran.