Několik minut po včerejším poledni přijala policie v Charlestonu v Jižní Karolíně ve Spojených státech hlášení o střelci, který střílí v restauraci v centru a drží tam se zbraní rukojmí. Na místě zasáhla speciální policejní jednotka rychlého nasazení SWAT, která evakuovala okolní domy a podniky, a poté rozbila dveře restaurace a vstoupila dovnitř. Útočníka, jenž do té doby zabil jednoho člověka a druhého vážně zranil, postřelila a v kritickém stavu dopravila do nemocnice. Uvedla to CNN.

Policie zasahuje v restauraci v Charlestonu
V Charlestonu zasahovala policie proti střelci. Na místě zůstal jeden mrtvý

Jak později oznámil novinářům starosta Charlestonu John Tecklenburg, nešlo o terorismus. Střelcem byl nespokojený zaměstnanec restaurace, který se dozvěděl, že právě ztratil práci.

Podle Johna Aquina, zástupce skupiny, která restauraci vlastní, byl střelcem muž, kterého restaurace zaměstnávala jako umývače nádobí. Zabitou obětí byl šéfkuchař téže restaurace. Kromě toho střelec zranil ještě jednu osobu, ostatní rukojmí byli zachráněni. Situaci policie vyřešila zhruba do půl čtvrté.

Sandy Troeder, který pracuje v kadeřnictví naproti restauraci, sdělil partnerské stanici CNN, kanálu WCIV, že viděl tým SWAT vyrazit dveře restaurace a vstoupit dovnitř se psy a samopaly. Ven vynesli jedno tělo. Policie pak vyzvala lidi v kadeřnictví, aby se z místa evakuovali. Evakuovány a dočasně uzavřeny byly i místní právnická škola a další budovy v centru.