List The Post and Courier napsal, že byl postřelený útočník převezen do nemocnice. Podle listu The Herald si incident vyžádal život jednoho člověka a další osoba je kriticky zraněná. Pachatel je bývalým zaměstnancem podniku Virginia's, který byl dějištěm střelby. 

Starosta John Tecklenburg následně vyloučil, že by šlo o terorismus. Podle něj šlo o nespokojeného zaměstnance restaurace.

"Právě teď jsou ulice plné příslušníků SWAT, policie a silně ozbrojených lidí. Blokují celý blok," řekla během zásahu Sarah Cobb, majitelka protějšího butiku MOSA. 

Listu The Post and Courier následně dva lidé řekli, že v podniku právě jedli, když dovnitř vstoupil z kuchyně muž, který byl oblečený jako zaměstnanec, v ruce držel revolver a prohlásil, že „teď je tady nový šéf”. Muže popsali jako černocha ve věku kolem padesáti let. Jeden ze svědků uvedl, že muž vypadal jako "obyčejný děda, ale měl bláznivý vzhled." Některým lidem se podařilo uprchnout. Jiní zůstali na několik hodin uvězněni v restauraci.

K podniku zamířilo rychle nejméně deset policejních aut. Jedna ze svědkyň uvedla, že policisté a příslušníci SWAT vyrazili dveře restaurace a vstoupili tam s automatickými zbraněmi a psy. Posléze vynesli ven jedno tělo.

Barcelona, teroristický útok
Další muž spojený s atentáty v Katalánsku je na svobodě. Kvůli nedostatku důkazů