„Podařilo se nám najít dvanáct osob, z nichž dvě zemřely,“ uvedla mluvčí policie Senka Staroveski. Okolnosti úmrtí obou mužů, kteří u sebe měli syrské doklady, jsou podle DW nejasné. Předpokládá se však, že se na ně během spánku zřítila odlomená část skalního masivu.

Během snahy o proniknutí na území Evropské unie z Turecka zahynulo od ledna letošního roku více než 80 migrantů. Mezi nejčastější příčiny úmrtí patří mrazivé teploty na začátku roku, dopravní nehody či utonutí.

Podle úřadů Bosny a Hercegoviny do země od začátku roku neoprávněně vstoupilo okolo deseti tisíc osob. Čtyři tisíce z nich jsou v současné době umístěny do táborů ve městěch Bihać a Velika Kladuša na hranicích s Chorvatskem, které usiluje o vstup do Schengenského prostoru.

Na vrcholu migrační krize v roce 2015 se do Evropy z Turecka a Řecka snažily dostat statisíce lidí. Většina z nich volila takzvanou balkánskou cestu, vedoucí přes Makedonii, Srbsko, Maďarsko, Slovinsko a Rakousko až do Německa.

Poté, co na počátku roku 2016 přijaly balkánské státy zvýšená bezpečnostní opatření, byli uprchlíci nuceni hledat alternativní cesty. Nejčastěji nyní volí jižní cestu přes Albánii, Černou Horu, Bosnu a Hercegovinu a Chorvatsko.