Armádní mluvčí Andrij Lysenko na dnešní tiskové konferenci upřesnil, že při vojenských akcích a provokacích zahynuli dva vojáci a 14 jich bylo zraněno. Tyto ztráty vojsko podle něj zaznamenalo v oblasti Doněcka.

Tisková služba jednotek zapojených do protipovstalecké operace v Donbasu na svém facebookovém profilu již ráno napsala, že od pátku vzbouřenci porušili příměří ve 109 případech, zejména kolem Doněcka a Artemivska, který rovněž leží v Doněcké oblasti.

Ukrajinské úřady kromě toho informovaly o zranění tří civilistů v různých vesnicích oblasti.

Separatisté na druhé straně obviňují z porušování příměří vládní jednotky. Podle jejich ranních zpráv citovaných ruskými agenturami utrpělo při noční palbě vojáků na město Horlivka zranění pět obyvatel. V Doněcku pak prý granát, který rovněž v noci dopadl na jeden obytný dům zranil 12 lidí.

Jen v Doněcké oblasti podle tamního povstaleckého „ministerstva obrany" vládní síly porušily klid zbraní 79krát. Údajně střílely i z těžkých zbraní, jako jsou děla ráže 152 a 122 milimetrů, které měly být podle uzavřených dohod už dávno stažené z dosahu bojových linií.