Společnost TEPCO, které poničené zařízení patří, odhaduje množství vody na 20.000 tun. Fukušimskou prefekturu a sousední oblasti dnes postihlo další silné zemětřesení o síle 5,8 stupně Richterovy škály, úřady ale podle agentury DPA nevydaly žádné varování před přívalovou vlnou cunami.

S pomocí přídavných pump pracovníci elektrárny odvádějí vodu, která se nahromadila v šachtě reaktoru, do jímky v budově turbogenerátoru. Radioaktivní voda pochází přímo z reaktoru, odkud prosákla do suterénu a podzemních tunelů.

Dnešní zemětřesení se tak svou intenzitou zařadilo do desítek podobných, které oblast od ničivé katastrofy před měsícem postihly. Otřesy byly cítit také v metropoli Tokiu. Úřady doposud nemají zprávy o případných zraněných nebo škodách.

Letiště ve městě Sendai, které patřilo k nejhůře postiženým městům, dnes opět částečně zahájilo provoz. Ráno místního času na ranvej po měsíci znovu dosedlo letadlo, šlo o spoj z Tokia. Zprovoznění aeroportu znamená pro záchranáře a pomoc otevření důležité brány do postiženého regionu.

Po masivním zemětřesení z 11. března, jež dosáhlo devíti stupňů, zaznamenaly seizmologické stanice stovky následných otřesů. V seznamech mrtvých je 13.228 osob, mezi pohřešovanými 14.529. Ubytováno v provizorních podmínkách je nadále kolem 141.500 lidí.