Podle serveru gulfnews trpěla pětatřicetiletá Nigerijka symptomy smrtelného viru, který zabil od začátku roku přes 1100 lidí, hlavně Západoafričanů.

Cestovala do Indie, kde chtěla podstoupit léčbu pokročilé rakoviny. V tranzitním prostoru letiště v Abú Zabí se ale její stav prudce zhoršil a i když se jí dostalo rychlé lékařské pomoci, nepodařilo se ji udržet při životě.

V Abú Zabí byl okamžitě do karantény umístěn manžel zesnulé, které seděl v letadle vedle ní, a také pět zdravotníků, kteří se o ni starali na letišti.

Úřady Spojených arabských emirátů vydaly prohlášení, podle něhož nehrozí nikomu s lidí, kteří cestovali s nemocnou ženou v letadle, ani posádce letadla žádné nebezpečí.

Na vysoce nakažlivou ebolu, která se projevuje symptomy krvácivé horečky, zemřelo za pět měsíců podle statistik Světové zdravotnické organizace 1145 osob. Z toho více než 400 případů připadá na Libérii a skoro 350 na Sierru Leone. V Nigérii mají čtyři mrtvé, 12 nakažených osob a v izolaci na pozorování je tam kvůli podezření z onemocnění přes 240 lidí.