Pro čtyřiapadesátiletou sázečku kaučuku Jarah, byla neděle zcela normálním pracovním dnem. Ráno se vydala na kaučukové plantáže, co se ale dělo zbytek dne je záhadou. Večer se totiž nevrátila domů. Konec jejího příběhu by vydal na nejeden hororový trhák

Když večer nedorazila domů, její rodina zmizení nahlásila na policii. Manžel oběti měl v neděli večer najít její šaty a nářadí, které používala na kaučukové plantáži, a tak svolal pátrací skupinu. Místním se zanedlouho opravdu podařilo ženu najít. Portál BBC informoval, že o den později narazili na sedmi metrovou krajtu, která měla nevšedně velký žaludek.

Všichni zůstal ohromení

S temnou předzvěstí hada místní obyvatelé zabili a našli v něm tělo ženy. „Oběť byla nalezena v hadím žaludku," řekl místním médiím šéf policie v provincii Bekara Jambi AKP S. Harefa, přičemž dodal, že její tělo bylo z velké části neporušené.

„Obyvatelé hada zabili a rozřezali, aby prozkoumali obsah jeho žaludku. Všichni byli ohromeni,“ citoval portál The Express Tribune starostu vesnice, kde žena žila Anto. Policie zároveň uvedla, že nikdo nebyl svědkem toho, že by byla žena snědena, okolnosti události jsou tedy dosud nejasné.

Pozor, záběry nejsou vhodné pro mladistvé a osoby slabší povahy!

| Video: Youtube

Dva případy snězení krajtou

Ačkoliv jsou podobné případy velmi vzácné, už se v minulosti v Indonésii odehrály. V letech 2017 a 2018 došlo ke dvěma podobným úmrtím. V roce 2017 byl pětadvacetiletý indonéský farmář objeven v břiše krajty poté, co obrovského hada našli místní obyvatelé nedaleko místa, kde mladík zmizel, tedy ve vesnici Salubiro na ostrově Sulawesi. Ve stejném roce navíc krajta zaútočila na indonéského muže a málem mu utrhla ruku. Místní pak krajtu rozsekali a snědli. V roce 2018 pak ženu spolkla obří krajta na ostrově Muna u Sulawesi.

Mnohem větší počet lidí ale had uštkne. Deník Guardian doplňuje, že je každý rok zaznamenáno více než pět milionů případů hadího uštknutí, z nichž až 2,7 milionu vede k otravě. Nejvíce jsou ohroženy děti a zemědělští pracovníci v chudších venkovských komunitách.

Smrtelné objetí

Jak je vůbec možné, že hadi sežerou člověka? Jejich čelisti jsou spojeny pružnými vazy, což jim umožňuje spolknout velkou kořist, kterou navíc obvykle jí vcelku. Ač krajty nejdříve žerou jen krysy a jiná zvířata, jak rostou, tak si troufnou na větší kořist. Cílí pak třeba na prasata či dokonce krávy. „Stočí kolem vás své tělo. Obejmou vás smrtí. Když se nadechnete a vaše tělo se zmenší, tak zesílí sevření a vy nemůžete vydechnout,“ uvedl ředitel indonéské Herpetofauna Foundation, Nathan Rusli. Odhadl také, že v posledním případu šlo o krajtu mřížkovanou, která může dorůstat až dvanácti metrů.