Oficiálním hostem letošních oslav, které mají vyvrcholit projevem prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda, je předseda vlády palestinského pásma Gazy Ismáíl Haníja.

Podle íránských médií lidé výročí revoluce slaví v 5000 íránských městech. Kromě Teheránu se desetitisícové davy sešly rovněž na náměstích v Isfahánu, Kermánu, Šírázu a Mašhadu.

Lidé s íránskými vlajkami v rukou skandují hesla "Smrt Izraeli" a "Smrt Americe". Nesou rovněž transparenty s vyobrazením íránských jaderných vědců, kteří se v minulých dvou letech stali oběťmi nevysvětlených ozbrojených útoků. Íránská vláda z těchto atentátů viní izraelské a americké tajné služby.
Na centrálním teheránském Náměstí svobody je vystaven model amerického bezpilotního letounu RQ-170 Sentinel, který Íránci sestřelili loni v prosinci. Maketa je označována za symbol úspěchu íránské revoluce v boji proti Západu a jeho "globální aroganci".

Západní novináři nemají kromě demonstrace v Teheránu na oslavy výročí revoluce přístup a jsou odkázáni na záběry íránských televizí.