Letadlo, které bylo zaregistrováno v Turecku, havarovalo v hornaté oblasti přibližně 370 kilometrů jižně od Teheránu a po nárazu  vzplálo, napsala agentura Reuters.

Očití svědkové uvedli, že z motoru letouny šlehaly plameny již před jeho zřícením. Podle agentury AP letadlo vzlétlo v 14:11 SEČ, přibližně o hodinu a čtvrt později se ale zřejmě objevily problémy, protože stroj nabral výšku a následně prudce klesl. 

Letadlo mířilo z města Šardžá ležícího ve Spojených arabských emirátech do Istanbulu, uvedla iránská státní televize. Havarovaný stroj patří společnosti Başaran Holding.

Na palubě letadla se nacházela 28letá Mina Başaranová, dcera tureckého podnikatele Hüseyina Başarana a dědička investiční společnosti Başaran Holding. Ta společně se svými kamarádkami letěla do Dubaje kvůli rozlučce se svobodou, uvedl turecký list Daily Sabah.

Na místo neštěstí se okamžitě vydali záchranáři. Podle mluvčího iránského úřadu pro civilní letectví ale neštěstí nikdo nepřežil. Červený kříž oficiálně potvrdil osm mrtvých.  

Jedná se o druhé letecké neštěstí, k němuž během posledního měsíce došlo v Iránu. V únoru se zde zřítilo dopravní letadlo ATR-72 společnosti Asseman Air s 65 lidmi na palubě. Nehodu nikdo nepřežil.