Navzdory nevlídnému počasí a intenzivnímu dešti žádalo v pátek v ulicích města Šarífovu rezignaci přes 60.000 lidí.
Na Chána, někdejšího špičkového hráče kriketu, v pátek zaútočili neznámí lidé, kteří stříleli po jeho automobilu. Opozičního vůdce ale nezranili.

Imran Chán žádá odchod Šarífa kvůli tomu, že premiér nenechal vyšetřit obvinění z podvodů při loňských volbách. Demonstranti obou táborů jsou rozhořčeni slábnoucí ekonomikou, nezaměstnaností, nekontrolovaným posilováním extremistických skupin a špatným fungováním základních služeb, jako jsou dodávky elektřiny, které byly podle BBC téměř zastaveny.

Šarífova Pákistánská muslimská liga podle BBC oznámila, že vláda je připravena obvinění z podvodů během loňských voleb prošetřit. Dodala však, že demonstrace nepovede k Šarífovu odstoupení. Mluvčí vlády Parvíz Rašíd odsoudil "nezodpovědné chování a činy" jejich protivníků. Protestující se podle nich snaží poškodit demokracii.

Někteří pákistánští představitelé jsou přesvědčeni, že za protesty stojí armáda, která chce tímto způsobem oslabit civilní vládu. Jaderný stát Pákistán, kde žije 180 milionů lidí, byl ve své historii svědkem množství vojenských převratů a soupeření o moc mezi civilními a vojenskými vůdci je klíčovým problémem pákistánské politiky.