Podle místních médií získal nemovitost v Bedfordview jeden ze čtyř přihlášených dražitelů po aukci trvající zhruba deset minut. Každý ze zájemců musel předem složit vratný registrační poplatek 100.000 randů (asi 177.000 korun). Přímo na ostře střeženou aukci nebyla média vpuštěna.

Jeden z neúspěšných dražitelů Christiaan Gey van Pittius novinářům sdělil, že se snahy o koupi domu vzdal ve chvíli, kdy nabídky překročily jeho finanční možnosti. Odmítl však říci cenu či jméno kupce. „Je to krásný dům. Ani na to (že patřil Krejčířovi) nemyslíte, když jste uvnitř, snad jen to velmi zvláštní zabezpečení," řekl médiím s tím, že většina ložnic má pancéřové dveře s mnoha zámky.

Obě nemovitosti zabavil jihoafrický finanční úřad a jejich dražba má pomoci uhradit Krejčířovy dlužné daně. Vedoucí dražby Alistair McDonald předem neuvedl, za kolik se předpokládá, že by se nemovitost mohla vydražit. Před sedmi lety byla její hodnota stanovena na 13 milionů randů (23 milionů Kč).

Russell Berkman z realitní firmy Jawitz Properties odhadl, že díky unikátnímu designu a vyvýšené poloze by se vila mohla prodat za více než 24,5 milionu randů (43 milionů Kč). Tím by se stala nejdráže prodanou nemovitostí v této čtvrti.

Prohlídka nemovitosti

Už koncem listopadu pustily úřady do Krejčířova domu novináře, kteří dostali hodinu na podrobnou prohlídku členité budovy, která stojí na útesu v luxusní čtvrti Johannesburgu a poskytuje úžasný výhled. Krejčíř čelí v Jihoafrické republice několika procesům a v srpnu byl shledán vinným z pokusu o vraždu a únos a z pokusu o držení drog. Vynesení rozsudku bylo několikrát odročeno a podle jihoafrických médií se Čech snaží z vězení uprchnout. Jeho majetek úřady zabavily kvůli daňovým podvodům.

O domu ve čtvrti Bedfordview a o tom, jak se k němu Krejčíř rok po svém příjezdu do Jihoafrické republiky dostal, se v JAR hodně píše. Podle některých zpráv jej získal v roce 2008; vstoupil prý do něj s kufříkem napěchovaným penězi a prohlásil, že bude jeho.

U příjezdové cesty do domu jsou tři garáže, které ještě před několika lety ukrývaly Krejčířovy luxusní čluny, auta a motorky. Teď jsou opuštěné stejně jako kotec pro psy nedaleko vchodu.

Největší dojem na návštěvníky učinila prostorná koupelna, kde by bylo možné pořádat taneční večírky, ale v níž jsou jediná vana a toaleta umístěné tak, aby z nich byl dobrý výhled, který umožňuje prosklená stěna. Srdce domu je ve druhém patře, kde se nachází salon a bohatě vybavená kuchyně. Někteří návštěvníci si všimli, že dům rozhodně není bezpečný pro děti, protože na některých rampách a balkonech chybí zábradlí. Nelíbil se ani fakt, že k němu nepatří žádná zahrada.

Krejčíř přesídlil do JAR ze Seychel, kam utekl před policejním vyšetřováním v Česku. V Jihoafrické republice, kde je spojován s řadou zločinů, požádal o azyl, což komplikuje českou žádost o jeho vydání. Až do vyřešení azylového řízení totiž nemůže být kvůli uprchlickému statusu deportován. Ve vlasti ho v pátek poslal soud do vězení na 15 let za snahu o vytunelování státního podniku Čepro a přípravu vraždy celníka. Do tohoto trestu se započítávají i jeho dřívější odsouzení za půlmiliardový daňový únik a další zločiny.