Mihajleviće zastřelili v jeho automobilu dva motorkáři, kteří na jedné z johannesburských ulic zastavili vedle jeho vozu a zasypali ho sprškou střel, uvedl jihoafrický server The South Africa s odvoláním na vyšetřovatele. Policie po pachatelích zatím pátrá.

Třiačtyřicetiletý Srb je stejně jako Krejčíř spojován s johannesburským podsvětím. Oba muži společně obchodovali s drahými kameny a kovy, které získali z levně nakoupených šperků. Před pěti lety se ale Mihajlević postavil proti svému dlouholetému spojenci, když byl jedním z hlavních svědků obžaloby v kauze, v níž Krejčíř čelil obvinění z praní špinavých peněz.

Radovan Krejčíř
Vrchní soud potvrdil Krejčířovi 15 let za skutky spáchané v Česku

Ve stejném roce byl unesen a umučen Mihaljevičův otec Miso, jehož smrt bývá spojována s Krejčířovým případem. „Během mučení mu zlomili pánev a nohu, použili přitom kladiva,“ popsal brutalitu pachatelů forenzní expert Chad Thomas. „Podařilo se mu sice nějakým způsobem dostat do nemocnice, tam ale o několik dní později zemřel,“ dodal.

Krejčíř je za mřížemi od roku 2013

Po tomto incidentu se zbytek Mihaljevićovy rodiny kvůli obavám o svoji bezpečnost přestěhoval zpátky do Evropy. Djordje Mihaljević se ale později do Johannesburgu vrátil, upozorňuje jihoafrický server.

Krejčíř si od listopadu 2013 odpykává v JAR 35 let vězení za obchodování s drogami a pokus o vraždu. Z vlasti uprchl v roce 2005, když se mu podařilo uniknout policii při domovní prohlídce jeho vily. Česko usiluje o Krejčířovo vydání od roku 2007. Pokud k němu dojde, bude se tu zodpovídat z trestných činů podvodu, vraždy, daňového úniku, úvěrového podvodu, zbavení osobní svobody a vydírání. Ve všech těchto případech byl v nepřítomnosti shledán vinným.

Radovan Krejčíř u soudu.
Česko trvá na vydání Krejčíře, extradici pokládá za veřejný zájem