McGoldrick v prohlášení vyjádřil rozhořčení nad "přetrvávajícími útoky na civilisty a civilní infrastrukturu" a vyzval strany jemenského konfliktu, aby obnovily mírová jednání a dosáhly příměří.

V Jemenu proti sobě stojí od roku 2014 šíitští povstalci a jednotky prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího. Saúdská Arábie bojuje na straně Hádího a podařilo se jí získat část území obsazeného šíity, avšak Saná je stále v rukou povstalců. V dubnu začaly v Kuvajtu mírové rozhovory, které ale skončily v červenci neúspěchem. Premiér Ahmad Ubajd bin Daghr se začátkem září vydal do Egypta, aby tam jednal o ukončení války. Podle agentury AFP si válka vyžádala již přes 6600 obětí. McGoldrick hovořil o 10.000 mrtvých či zraněných.

Nálety, na které dnes reagoval McGoldrick, oznámili svědci už v neděli. Týkají se vesnice Bajt Saadan, která leží severně od hlavního města a kde se právě vrtá artéská studna. Podle místních lidí tam letadla zaútočila právě na místo vrtu a pak se vrátila, když se lidé sbíhali pomoci obětem prvního útoku. V neděli bylo hlášeno 22 mrtvých a sedm zraněných, McGoldrick dnes hovořil o 30 obětech.

Jemenská agentura SABA, kterou mají pod kontrolou šíitští povstalci, informovala dokonce o 100 lidech, kteří byli při náletech zabiti či zraněni. První letecký úder podle svědků usmrtil 13 lidí, při tom následném zahynulo mnoho záchranářů, kteří na místě zasahovali. Arabská koalice nálety nijak nekomentovala, její mluvčí ale již dříve prohlásil, že humanitární organizace a organizace na ochranu lidských práv jsou zaujaté a nezveřejňují pravdivé informace.

Podle internetové stránky šíitských povstalců se útok odehrál v sobotu, kdy arabská kolice provedla celkem 22 náletů na místo vrtu a zabila nebo zranila tam asi 100 lidí. OSN v srpnu vyzvala k ustavení nezávislé mezinárodní skupiny, která bude v bojích v Jemenu vyšetřovat případy porušování lidských práv.