Zdravotníci po dnešním útoku v severní provincii Hadždža nemohli rychle evakuovat zraněné, protože nad nemocnicí stále přelétávala letadla a nebylo jasné, zda útok skončil.

MSF o víkendu upozornila na sobotní nálet na školu v sousední provincii Saada, kde přišlo o život deset dětí. Koalice ale tvrdí, že tento útok mířil na výcvikové středisko povstaleckých ší­itů.

Jemenský konflikt trvá od podzimu 2014. Loni do něj vstoupila arabská koalice ve snaze pomoci legitimní jemenské vládě vytlačit šíity z dobytého území, což se podařilo jenom částečně. Od letošního dubna do července se v Kuvajtu konaly mírové rozhovory, které nepřinesly ukončení sporu.

Saúdskoarabská tisková agentura SPA dnes oznámila, že král Salmán nařídil vyplatit navíc měsíční mzdu vojákům, kteří se účastní operací v Jemenu. Nařízení se týká zaměstnanců ministerstev vnitra a obrany a také členů národní gardy.

V Jemenu zahynulo několik desítek saúdskoarabských vojáků. Agentura AFP připomíná, že král nařídil zvýšení platu vojáků v době, kdy země čelí nebývalému deficitu ve výši odpovídající 80 miliardám eur (2,2 bilionu korun).