Mluvčí vězeňské služby řekl, že Cloeteův případ je řízen na celostátní úrovni a že se k němu nemůže vyjádřit. Jiný mluvčí řekl, že se sebevražda vyšetřuje.

Podle jihoafrických sdělovacích prostředků byl Cloete zadržen v roce 2014 a policie zjistila, že měl kontakty s Krejčířem i zavražděným vůdcem podsvětí Cyrilem Beekaou. Policie po Cloetem pátrala v souvislosti s několika trestnými činy, mezi nimiž byl i pokus o vraždu a obchodování s drogami.

Beeka byl zastřelen v roce 2011, podle médií je považován za někdejšího Krejčířova obchodního partnera a spekulovalo se Krejčířově podílu na Beekaově vraždě.

Krejčíř žije v JAR od roku 2007. Byl tam odsouzen za únos a mučení bratra drogového dealera, který zmizel s 25 kilogramy pervitinu. Krejčíř za to byl odsouzen k 35 letům vězení, ale je obviněn i v dalších případech. V procesu s dalšími čtyřmi lidmi čelí obžalobě ze spoluviny na vraždě Libanonce Sama Issy. V ČR byl Krejčíř odsouzen k 15 letům vězení za více než půlmiliardový daňový únik, snahu o vytunelování státního podniku Čepro, přípravu vraždy celníka a další trestné činy. Do JAR Krejčíř přesídlil ze Seychel, kam utekl při policejní razii ve svém domě v ČR. Jeho azylové řízení v JAR není ukončeno, což komplikuje žádost ČR o jeho vydání.