Regionální ministr informací oblasti Východních jezer Taban Abel Aguek uvedl, že letadlo havarovalo ve městě Yirol, nacházejícím se zhruba uprostřed Jižního Súdánu. 

"Máme potvrzenu smrt 19 lidí, čtyři lidé přežili," uvedl Abel. Mezi mrtvými jsou podle jeho slov i děti, jednou z obětí nehody je také italský občan. Dalším zabitým, jehož identita byla ověřena, je anglikánský biskup z města Yirol Simon Adut.

Nehodu dále nepřežili oba piloti letadla, členové týmu Mezinárodního výboru Červeného kříže, jeden Uganďan, který v Yirolu provozoval soukromou kliniku, jeden vládní úředník a dva vojenští důstojníci.

Přežil svou smrt

Na seznamu přeživších je oproti tomu italský lékař Damian Cantone, který letěl do Yirolu, aby tam nastoupil v dětské nemocnici. Uvedla to italská nevládní organizace Medici con Africa Cuamm na svém webu. Rozhlasové stanie Radio Miraya označila zprvu Cantoneho za mrtvého.

"Celé město je v šoku, obchody jsou zavřené, několik lidí si už převzalo těla svých blízkých kvůli pohřbu. Šlo o pád komerčního letadla," sdělil Abel AFP.

Přistávalo v mlze

Podle Abelových slov letadlo přistávalo za mlhy a v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Rádio Miraya zveřejnilo na svém Twitteru fotografii zkroucených trosek letadla zabořených do vody. 

Podle některých zdrojů šlo o letoun československé výroby Let 410 Turbolet. Abel popsal letadlo jako devatenáctimístné, ale není jisté, zda do toho započítával i sedadla pro posádku. Přehled pasažérů, který viděl reportér AFP, zahrnoval dvacet cestujících. Podle Abela ale nebylo jedno dítě v tomto přehledu uvedeno.