Podle očitých svědků citovaných agenturou Reuters bylo zabito nejméně dvanáct lidí. Afghánská televize Tolo News TV a další místní sdělovací prostředky hlásí, že zahynulo až 18 lidí, dalších 18 bylo údajně zraněno. K explozím došlo na pohřbu, jehož se účastnil i afghánský premiér Abdullah Abdullah, podle jeho úřadu ale vyvázl bez zranění. Zraněno bylo několik vyšších bezpečnostních úředníků.

K odpovědnosti za výbuchy se podle Reuters zatím nikdo nepřihlásil. Taliban, který v minulosti často prováděl bombové útoky, už vydal prohlášení, v němž popřel, že by měl s touto poslední teroristickou akcí cokoli společného. Podle mluvčího Talibanu Zabihullaha Mujahida za ní stojí naopak rivalita mezi různými frakcemi afghánské vlády.

Oblast prezidentského paláce a velvyslanectví hlídají obrněné vozy a je do ní omezen vstup.

K výbuchům došlo na pohřbu Mohameda Salima Izadyara, syna afghánského senátora, který zemřel na následky vážného zranění během pátečních protestů proti eskalaci násilí, které Kábul momentálně čelí. 

Exploze zranila přes 350 lidí.
Výbuch v Kábulu zabil desítky lidí, poškodil i českou ambasádu. Kdo útočil?

K masivnímu bombovému útoku došlo v Kábulu už ve středu 31. května. Diplomatickou čtvrť při něm zasáhla nálož umístěná v cisternovém autě. Mluvčí afghánského ministerstva zdravotnictví stanovil počet mrtvých na 90, počet zraněných se měl zastavit u čísla 370. Kvůli napjaté situaci vyšly v pátek do ulic Kábulu desítky protestujících, kteří se následně střetli s policií. Incident si vyžádal další životy včetně dnes pohřbívaného muže.