Už v minulých dnech místní energetická společnost Pacific Gas & Electric odpojila od proudu 730 tisíc domácností, aby předešla riziku nových požárů. Polovině z nich už byla dodávka elektřiny obnovena, nicméně statisíce lidí se stále musejí obejít bez proudu.

Ilustrační foto.
Íránský tanker zasáhly u Saúdské Arábie střely. Ropa uniká do Rudého moře

Kalifornský guvernér Gavin Newsom energetickou firmu obvinil, že po léta zanedbávala péči o rozvodnou infrastrukturu, která teď není schopna živelním pohromám odolat. Přerušení dodávky proudu nevylučuje ani společnost Southern California Edison, která varovala, že bez elektřiny by se mohlo v krátké době ocitnout dalších 173 tisíc domácností.

Na fotografii pořízené 10. října 2019 z turecké strany hranice je vidět kouř stoupající z místa útoku turecké armády na cíle na severu Sýrie
Boje na severu Sýrie pokračují. Turecká armáda hlásí prvního mrtvého

O příčinách požárů se informace hasičů nezmiňují. Podle AP jsou ale některé nepředvídatelné. V okrese Riverside řidič sběrného vozu nekontrolovaně vysypal na skládku doutnající směsný odpad v obavě, že mu shoří auto. Oheň se rozšířil přes vyschlou vegetaci do blízké obce, kde zlikvidoval několik desítek domů.