Námořníci podle Reuters vyskákali do moře, aby unikli před plameny. Podle televize Russia Today si událost vyžádala nejméně čtrnáct obětí. Uvedla to s odkazem na ruské úřady.  

Z moře bylo vytaženo jedenáct mrtvých těl, tři lidé se utopili před očima záchranářů a jejich těla se zatím nepodařilo najít, řekl novinářům mluvčí ruské pobřežní služby Alexej Kravčenko.

Na záběrech, které se objevily na Youtube, je patrné, že z hořících lodí, které jsou pojmenovány Kandy a Maestro, stoupá černý dým.

| Video: Youtube

Podle serveru Kerč.info byl jedním z plavidel tanker převážející plyn. Agentura Interfax napsala, že exploze nastala při přečerpávání plynu na druhou loď. 

Podle agentury se v době po explozi "nepodařilo navázat signál s ani jezdním z kapitánů" obou plavidel.  

Podle ruských zdrojů se do záchranných akcí zapojilo zhruba deset lodí. Celkem 14 námořníků nacházejících se v neutrálních vodách Černého moře, jehož teplota se v tomto místě pohybovala na hranici čtyř stupňů Celsia, bylo v jejich průběhu zachráněno. Osud dalších není znám.

Jakmile se všechny oběti podaří shromáždit, budou převezeny do nedalekého města Kerč nacházejícího se na krymském poloostrově. Požár, který obě lodě zachvátil, se podle agentury TASS doposud (kolem 22. hodiny SELČ) uhasit nepodařilo. Ani jedné nicméně bezprostřední potopení nehrozí. 

Provoz v průlivu, který rozděluje Azovské a Černé moře, zastaven nebyl.