Jihokorejské balistické střely Hyunmoo mají schopnost zasáhnout jakýkoli cíl v KLDR. Jejich maximální osmisetkilometrový dolet je v souladu s dohodou Soulu s Washingtonem. Prezidentská kancelář označila test za úspěšný.

Nový jihokorejský prezident Mun Če-in, který byl zvolen v květnu po sesazení prezidentky Pak Kuh-hje, zkoušky obhajoval slovy: „Věřím v dialog. Zároveň však vím, že dialog je možný, pokud má národ silnou obranu." Proto jen podle něj důležité, aby byly obranné schopnosti Soulu lepší než útočná kapacita Pchjongjangu.

Místní armádní představitelé uvedli, že současný test je již čtvrtým v pořadí a že plánuje rakety vyzkoušet ještě dvakrát. Ve čtvrtek znovu prověřila svůj raketový arzenál také Severní Korea.

Spojené státy se obávají, že současný vývoj by mohl vést až k interkontinentálním střelám v rukou severokorejského vládce Kim Čong-una. Proto vyslaly ke korejským břehům své letadlové lodě a zahájily rozsáhlá vojenská cvičení se svým jihokorejským spojencem. Také žádají Čínu, aby se diplomatickým a ekonomickým tlakem pokusila přimět Severní Koreu k ukončení raketového programu.