V Kramatorsku v noci povstalci zahájili minometný útok na letiště, na který vojáci odpověděli odvetnou palbou. Zničili přitom dva minometné posty vzbouřenců a jeden jejich obrněný vůz. Žádný ukrajinský voják podle agentury Unian nebyl při akci zabit ani zraněn, na straně separatistů je údajně 40 mrtvých.

Boje se v noci strhly i o luhanské letiště, které v minulých dnech střídavě kontrolovaly obě strany. Vzbouřenci k letišti dorazili na osmi nákladních automobilech, které upravili na mobilní minometná stanoviště. Armáda údajně útok odrazila, oběti mezi vojáky prý ani v Luhansku nejsou.

Ve Slavjansku, který je už několik týdnů v sevření ukrajinských vojáků a bojovníků polovojenské Národní gardy, pokračují pokusy vzbouřenců o proražení blokády. Na armádní posty i dnes ráno pálili povstalci z granátometů a těžkých kulometů, dva vojáci byli podle zpravodajského serveru Cenzor zraněni.

Ukrajinský ministr obrany Mychajlo Koval dnes zveřejnil provolání k ukrajinskému lidu, v němž zopakoval, že zbraň použijí vojáci jen proti „teroristům s krví na rukou". Cílem mírového plánu prezidenta Petra Porošenka je podle ministra zastavit boje a vyřešit spory dialogem. „Situace v Donbasu se nebude řídit scénářem vypracovaným v cizině. Všichni, kdo snili o občanské válce, na ni musejí zapomenout," uvedl Koval.