Jak informoval vedoucí tiskového oddělení ministerstva vnitra Ukrajiny Arťom Švčenko, výbuch má jednu oběť, muže narozeného v roce 1978. Výbuch zranil kolemjdoucí sedmadvacetiletou ženu, která byla převezena do nemocnice a podle informace mluvčí kyjevské policie Oksany Bliščikové není žena v ohrožení života.. Ukrajinská policie začala vyšetřovat výbuch jako teroristický čin. Podle všeho bylo zdrojem exploze speciální výbušné zařízení. Podle Ševčenka se jednalo o připravený teroristický čin.

Americký komik Bill Cosby.
Chlípník Bill Cosby poradí, jak na obvinění ze sexuálního obtěžování

Zpravodajský server Obozrevatěl uvedl, že mrtvý byl Maxim Šapovalov, náčelník speciální jednotky Vrchního velitelství rozvědky ministerstva obrany Ukrajiny.

Zdroj: Youtube

Jedná se o další ze série útoků na ukrajinské volejsné činitele a zákonodárce během uplynulého měsíce a o druhý bombový útok v Kyjevě za týden. Na konci března 2017 byl v Doněcké oblasti ve městě Mariupol zabit při bombovém útkou na auto plukovník rozvědky SBU Olexander Kharaberiuš, který velel rozvědce v této oblasti. 23. června byl v Kyjevě při výbuchu svého SUV zraněn podnikatel, když výbušnina explodovala pod sedadlem jeho auta. 

Petro Porošenko se v Paříži setkal s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.
Francie neuzná „ruský Krym“, řekl Macron Porošenkovi