Volební místnosti jsou otevřené do 19:00 SELČ. Podle kandidáta na premiéra maďarských socialistů Gergelyho Karácsonyiho však není předem rozhodnuto. Vysoká volební účast je podle něj dobrou zprávou pro ty, kdo si nepřejí, aby Viktor Orbán vyhrál třetí volby za sebou.

Agentuře AP Karácsony sdělil, že prezident Maďarska János Áder „zanedbal velmi důležitý úkol“. Nevyzval totiž občany, aby určitě šli volit.

Také favorit letošních voleb a stávající maďarský premiér Orbán připouští, že jde o budoucnost země. Jak uvádí agentura Reuters, svůj hlas odevzdal ve škole nedaleko svého bydliště v Budapešti. Řekl přitom, že bude bojovat za svou zemi.

Kritici současné vlády poukazují na skutečnost, že Viktor Orbán a jeho strana Fidesz potřebují obhájit dvoutřetinovou ústavní většinu, aby měli čím umlčet sílící volání po postizích za stále se zvyšující korupci v zemi.

Nepříliš jednotná opozice oproti tomu podle svých slov hájí demokracii. Od ní se Orbán údajně odchýlil tím, že zastává kontroverzní krajně pravicové názory.

K postojům, které jeho strana reprezentuje, patří odmítnutí uprchlických kvót, požadavek odchodu z Evropské unie a nacionalismus zaštítěný snahou o prosazování „zájmů všech Maďarů“.