Mše se má konat u příležitosti slavnosti zasvěcení oltáře v kapli, která nebyla 15. dubna požárem zasažena. Přítomen bude arcibiskup, šest nebo sedm kněžích a několik kanovníků.

Práce na obnově požárem poničeného chrámu Notre-Dame v Paříži na snímku z 21. dubna 2019
Notre-Dame stále není v bezpečí. Část konstrukce se může zřítit, tvrdí architekt

Chauvet také řekl, že na prostranství před katedrálou bude zřízena mariánská svatyně. Bude v ní kopie sochy Pany Marie z chrámu a věřící se k ní budou moci chodit pomodlit, sdělil Chauvet týdeníku Famille Chrétienne. Půjde podle něj o stan, v němž bude kněz, svíce, květiny a stánek se suvenýry.

Likvidace olova

Chauvet řekl, že by si přál, aby byla svatyně na místě už o víkendu, ale není si jist, zda se to stihne. Při požáru se do okolí dostalo množství olova, které je třeba odstranit. "Náměstí musí být od olova zcela vyčištěno, otevření svatostánku musí povolit pařížská prefektura," řekl biskup.

Katedrálu ze 14. století zachvátil požár v době rekonstrukce. Příčinou byl pravděpodobně elektrický zkrat. Oheň zničil střechu, krov a věžičku nad chrámovou lodí. Francouzský prezident Emmanuel Macron slíbil chrám zrekonstruovat do pěti let, experti ale vyzývají k opatrnosti, památka se podle nich bude moci otevřít nejdříve za deset let.

Návrh na dostavbu slavné pařížské katedrály Notre-Dame ze studia Vincent Callebaut
Skleník na střeše katedrály Notre-Dame? Odvážný projekt myslí na chudé Pařížany