„Můžeme potvrdit, že došlo k střelbě v oblasti Spesutia Road a Perryman Road. Vícenásobné oběti. Situace je stále nejistá. Vyhýbejte se oblasti,“ zveřejnila v první reakci na událost na twitteru kancelář šerifa.

Pro Colleen Hendricksonovou, která žije a pracuje poblíž, to byl zpočátku zcela normální den. Zrovna se chystala chytit autobus a jít do práce, když ji někdo varoval, že v okolí probíhá střelba. „Jsou zde většinou sklady,“ řekla televizi CBC. „Toto je obvykle docela ospalé místo,“ dodala.

V Jacksonville Landing se střílelo
Na turnaji počítačových her na Floridě se střílelo, vraždil zřejmě loňský vítěz

Úřady požádaly lidi, aby se této oblasti vyhnuli. Byly zřízeny zátarasy, přičemž páska označovala oblast, která byla uzavřena.

„Střelba začala mimo skladiště a pohybovala se dovnitř. Celkem bylo zasaženo střlbou sedm lidí a čtyři, včetně ženy, která střílela, byli zabiti,“ uvedl na tiskové konferenci místní šerif Jeffrey R. Gahler. Podle šerifa vyšetřovatelé ještě neurčili motiv, ale agentuře Reuters řekl, že střelba byla vyvolána pracovní stížností.

Jarrod Ramos útočil v redakci Capital Gazette z pomsty.
Při střelbě v amerických novinách zemřelo pět lidí. Motivem byla pomsta

Také americká televize CNN s odvoláním na neidentifikovaný zdroj uvedla, že čtvrteční střelba byla dílem nespokojené zaměstnankyně. Podle CNN se žena střelila sama do hlavy při pokusu o sebevraždu. Když se jí nepodařilo zabít, střelila se znovu.

Zranění byli převezeni na úrazové oddělení Johns Hopkins Bayview Medical Center v Baltimoru. Dva z nich jsou již podle vyjádření nemocnice ve stabilizovaném stavu.

Baltimorská kancelář FBI uvedla, že na situaci s aktivním střelcem reagovala a její mluvčí ptelevizi Fox News řekl, že jeden z jejích týmů krizových specialistů byl na cestě. Na místě zasahují i příslušníci Úřadu pro zbraně a výbušniny (ATF).

Marylandský guvernér Larry Hogan popsal scénu jako „strašlivou“. „Podrobně sledujeme hrozivou střelbu v Aberdeenu. Naše modlitby jsou se všemi postiženými, včetně našich zasahujících policistů. Stát je připraven poskytnout jakoukoli podporu,“ řekl Hogan.

Několik projektilů rozbilo i okna restaurace
Nahý muž zastřelil v restauraci v Nashville čtyři lidi