Mezi oběti exploze se bohužel zařadili také někteří policisté a hasiči, kteří dorazili na místo mezi prvními, protože k největším výbuchům ve skladech došlo až po jejich příjezdu. Videa sdílená na sociálních médiích ukazují obrovský oblak kouře nad Tutepekem.

Město, které je vzdáleno asi 30 kilometrů od hlavního města Mexico City, je v Mexiku známé jako "pyrotechnická metropole". K neštěstí spojenému s neplánovanými explozemi ohňostrojů zde ale bohužel nedochází poprvé. V roce 2016 tady zahynulo při výbuchu víc než 40 lidí. Po této katastrofě zesílily v Mexiku hlasy, aby byl zdejší trh s pyrotechnikou zakázán, ale prezident Enrique Peña Nieto se postavil za jeho zachování. Výroba petard a ohňostrojů totiž představuje hlavní zdroj obživy pro stovky místních řemeslníků, kteří by tak přišli o práci.

Lodní neštěstí u thajského ostrova Phuket
Lodní neštěstí v Thajsku má zatím osm obětí, 49 lidí se pohřešuje

Další exploze, k níž došlo začátkem letošního roku, zabila sedm lidí.

Nejnovější incident začal včera kolem půl desáté ráno místního času (kolem půl čtvrté odpoledne středoevropského času). "Právě jsem snídala, když došlo k obrovskému výbuchu. Vyběhli jsme před dům a já jsem uviděla obrovský bílý oblak na obloze, jako kdyby mělo pršet. Až na to, že hořelo," řekla agentuře AFP místní obyvatelka Alondra Perezová.

Britští potápěči konečně pronikli k chlapcům v zaplavené thajské jeskyni
Šel na pomoc chlapcům a dopravil jim kyslík. Zpátky se už ale nedostal

Mexická vláda vydala prohlášení, že záchranné týmy vyjely hned k první explozí, po níž bohužel došlo k druhému, většímu výbuchu, který zabil a zranil i řadu jejich členů.

Podle místních médií byly zničeny nejméně čtyři pyrotechnické dílny. Exploze vyvolaly požár, který se však podařilo dostat pod kontrolu.