Na 64letého Ivanoviče zatím neznámý střelec vypálil několik kulek, z toho ho čtyři zasáhly. V bezvědomí byl převezen do nemocnice, kde svým zraněním podlehl. Informovala o tom televize B92 na svém webu.

„Bohužel, přeju si, aby to nebyla pravda, ale lékaři konstatovali smrt dnes v půl desáté dopoledne,“ potvrdil novinářům v úterý Ivanovičův právník Nebojsa Vlajič pro B92.

"Jde o kriminální teroristický čin, který musí být potrestán," prohlásil srbský delegát v Bruselu Marko Durić s tím, že jeho delegace kvůli vraždě opouští Brusel.

Loni v červenci neznámí útočníci zapálili Ivanovičovo auto. Čtyři jeho kolegové, kteří se chtěli zúčastnit voleb, svou kandidaturu ze strachu později stáhli.

Ivanoviče v roce 2016 evropský soud odsoudil na devět let za válečné zločiny spáchané během kosovské války v roce 1999. Ve vězení strávil pouze dva roky. Loni v únoru však odvolací soud trest zrušil a navrhl obnovu řízení.

K vraždě došlo v severní části Mitrovice v srbské enklávě. Město Mitrovica je rozděleno řekou Ibar. Severní část je srbská, jih obývají Albánci. Doprava mezi oběma částmi města je ostře sledována, aby nedošlo k případným potyčkám; most, který obě části spojuje, je vybaven bezpečnostními stanovišti.