„Musíte vědět, že jestli nedodržíte pravidla pro venčení, váš pes zemře," varoval travič ve výstraze zanechané na jednom stromě. „Pes s náhubkem nemůže návnadu sežrat, jakkoli by si to přál. Vyřiďte svým přátelům, ať používají náhubky a vodítka. Jestli park zase bude vypadat jako obří psí bouda, přibude návnad – a uvnitř budou rybářské háčky a jed."

Policie zahájila vlastní vyšetřování. V případě dopadení hrozí pachateli až dva roky vězení za kruté zacházení se zvířaty.

Zastřelil psa přímo na vodítku

Travič už měl předchůdce. Před třemi lety vyvolal velký rozruch případ Dmitrije Chudojarova, který v moskevských ulicích střílel nejprve toulavé psy a pak i domácí mazlíčky. Zastřelil i štěně, které majitel vedl na vodítku. Pro tuto zábavu si dokonce pořídil speciální vzduchovku s nočním zaměřovačem.

Ochránci zvířat připisovali odstřelovači smrt až čtyř desítek psů, policie však byla s to mu dokázat jen dva případy. Chudojarov stanul před soudem, dokonce se doznal, soud však případ vrátil prokuratuře k došetření. Mezitím uplynula promlčecí lhůta, a tak odstřelovač vyvázl bez trestu. Prý mezitím našel i následníky.