Záchranáři podle portálu našli uvnitř poničeného bytového domu jedno mrtvé tělo, 15 lidí bylo zraněno. "Není vyloučeno, že toho bude víc," uvedl německý policejní mluvčí Uwe Becker. 

K explozi došlo v 8:55 v pětipodlažní budově v oblasti Regenstein. Na místě podle policie zasahovalo 160 záchranářů a tři záchranné helikoptéry. "Podle současných poznatků vybuchl zkapalněný plyn," cituje agentura DPA policii. Jak se to přesně stalo, se ale zatím neví.  Záchranářům se na místě naskytl "obraz zkázy", řekl na tiskové konferenci starosta Blankenburgu Heiko Breithaupt. Tři hasiči se při zásahu přiotrávili kouřem.

Policie na twitteru zveřejnila snímek budovy s ohořelými okny, z nichž vychází dým. Záchranáři evakuovali ostatní obyvatele paneláku, předpokládá se, že na místě zůstanou až do večera nebo dokonce do noci. Přilehlá oblast je uzavřená. Dům stojí na kraji města, nedaleko se nachází škola a školka. Asi stovka dětí ze školky byla rozvezena do dalších zařízení ve městě.

Dům musejí prohlédnout statici. "Panely v budově se posunuly," řekl zástupce hasičů Kai-Uwe Lohse.

Blankenburg je město a lázeňský resort v okrese Harz, v německé spolkové zemi Sasko-Anhaltsko. Leží při severním úpatí pohoří Harz a má asi 20 tisíc obyvatel.