Kromě dvou vraž soud shledal muže vinným z dvou pokusů o vraždu a těžkého ublížení na zdraví. Ošetřovatel vraždil vážně nemocné pacienty na jednotce intenzivní péče kliniky v severoněmeckém Delmenhorstu nedaleko Brém v letech 2003 až 2005. Do žil vpravil lék způsobující vážné komplikace činnosti srdce až 90 pacientům. Šedesát z nich jeho počínání přežilo. Policie ale prý prošetřuje až 200 dalších podezřelých úmrtí na klinice v Delmenhorstu i na dalších pracovištích v severním Německu, kde muž působil.

Už v prvním procesu před sedmi lety existovalo podezření, že pečovatel může mít na svědomí mnohem více lidských životů. Státní zástupce ale další vyšetřování nenařídil, za což nyní sám čelí kárnému řízení.

Zdravotníka v roce 2005 přistihla při podání nepředepsaného léku kolegyně z nemocnice v Delmenhorstu. Podle státního zastupitelství původně muž pacientům vysoké dávky léků vpravoval, aby mohl dokázat, že je umí přivést znovu k životu. Později to údajně dělal z dlouhé chvíle. Psychiatrickému znalci prý přiznal, že si je vědom neomluvitelnosti svých činů a že lituje bolesti, kterou způsobil svým obětem i pozůstalým.