Policejní mluvčí uvedla, že mezi mrtvými je i řidič automobilu. Ten se bezprostředně po činu sám zastřelil. List Süddeutsche Zeitung přišel s informací, že se jedná o Němce Jense R., narozeného v roce 1969.

Muž ve věku 49 let byl povoláním designer a je prokázáno, že trpěl psychickými problémy. Docházel k psychiatrovi a v minulosti se už minimálně jednou pokusil o sebevraždu.

Deník proto pochybuje, že by řidič byl napojen na některou z teroristických sítí. Odvolává se přitom na zatím neověřené zprávy z policejních kruhů.

Neštěstí se stalo kolem půl čtvrté odpoledne v historickém jádru města na zahrádce před restaurací Grosser Kiepenkerl na náměstí Spiekerhof. Šedá dodávka najela do lidí, kteří se ve slunečném dni nic netušíce užívali dobré jídlo. Grosser Kiepenkerl je vyhledávaný čtyřhvězdičkový restaurant, jeden z turistických cílů v Münsteru.

Majitel jednoho z okolních podniků potvrdil, že vzhledem k pěknému počasí se v tu dobu na náměstí nacházelo velké množství osob.

Oběti sobotního útoku byly identifikovány jako 51letá žena z Lüneburgu a 65letý muž z Borkenu. Při incidentu byla zřejmě zničena i známá socha poutníka, která náměstí zdobí. Vražedná dodávka se zastavila až nárazem do blízké budovy. 

Zdroj: Youtube

Úřady v sobotu vyzvaly veřejnost, aby se pro jistotu vyhýbala celému centru města. Stále se neví, zda nešlo o teroristický útok. Situaci kontroloval ze vzduchu vrtulník, podle německých médií hledala policie v okolí výbušniny. V autě byl nalezen podezřelý předmět, lidé nacházející se v bezprostřední blízkosti Kiepenkerlu byli evakuováni.

Poté, co byl agresor identifikován jako německý občan Jens R., prohledali policisté také jeho byt. Našli dělobuchy a nefunkční střelnou zbraň AK 47. Psychicky narušený muž neměl pověst extremisty. Podle policie jednal sám, bez kompliců.

V centru města se v sobotu měla konat demonstrace Kurdů. Ta byla ve světle této události zrušena. Policie však upozorňuje, že dělat závěry je předčasné, a o příčině tragédie zatím nechce spekulovat

Starobylý Münster leží na severu německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Roku 1648 zde byl podepsán vestfálský mír, jímž skončila třicetiletá válka.

„Vyžádali jsme si policisty z celého Vestfálska, abychom mohli co nejefektivněji vyšetřit tento strašlivý čin,” sdělil médiím policejní ředitel Martin Fischer.