Obětí sobotní střelby je Mauláma Akondží, původem z Bangladéše, který přišel do New Yorku před dvěma lety. On a jeho čtyřiašedesátiletý spolupracovník Thara Uddín byli usmrceni kulkou zezadu do hlavy krátce poté, co opustili mešitu v Ozone Park ve čtvrti Queens.

Motiv zabití policie zatím nezná. Zástupce vyšetřovatele Henry Sautner novinářům řekl, že z předběžného vyšetřování nevyplývá, že muži byli napadeni kvůli své víře. V době střelby na sobě ale měli muslimský oděv. V kritickém stavu byli převezeni do nemocnice, kde oba zemřeli. Akondží měl u sebe 1000 dolarů (24.000 Kč), ale nebyl okraden.

Policie zveřejnila kreslený portrét hledaného muže se zarostlými tvářemi a s brýlemi na očích. Podle NBC se podobá tomu, který byl zadržen a je vyslýchán. Policie však pátrá po osobě, kterou svědci viděli z místa činu utíkat se zbraní.

Ibrahim Hooper z výboru americko-islámských vztahů (CAIR) řekl, že je sobotní útok zřejmě nejnásilnější akcí spáchanou proti místním muslimům v minulých letech. Výbor nabídl 10.000 dolarů (240.000 Kč) za informaci, která povede k zatčení a usvědčení střelce.