„K výbuchu došlo během přečerpávání plynu z cisterny do nádrží,“ řekl Reuters šéf státní bezpečnostní agentury Usman Ahmed. „Událost nadále vyšetřujeme. Prozatím můžeme potvrdit 35 mrtvých a více než sto zraněných. Většina obětí zemřela během následných explozí poté, co se přišli podívat na místo prvního výbuchu.“

„Oběti byly do nemocnic odváženy na motorkách,“ popsal situaci z místa tragédie taxikář Yakubu Charles, který podle serveru Fox News pomáhal s evakuací poté, co desítky vozidel začaly hořet. 

„Navštívil jsem přeživší z hrozivé exploze plynu ve státě Nasarawa. Moje myšlenky a motlitby patří rodinám, které dnes přišly o své milované. Zajistíme nasarawské vládě veškerou potřebnou podporu, aby bylo co nejrychleji a nejlépe postaráno o všechny oběti,“ napsal na twitteru předseda nigerijského senátu Bukola Saraki.

Nedostatečná bezpečnostní opatření

V Nigérii dochází k tragédiím v silničním provozu poměrně často. Na vině je zejména špatný stav místních komunikací a nedostatečné bezpečnostní standardy. Nejméně devět lidí v červnu zahynulo v metropoli Lagosu, když benzínová cisterna začala hořet a oheň se po výbuchu rozšířil na dalších 53 automobilů.

Velká část obchodníků s plynem podle Fox News provozuje v nigerijských městech malá skladiště, která nejsou dostatečně zabezpečena. V lednu letošního roku došlo k výbuchu podobného zařízení ve městě Magodo ve státě Lagos, při němž zahynulo deset lidí.