Do pátrání po zmizelých jsou nasazeny dva tisíce záchranářů, 27 plavidel, průzkumné letouny a vrtulníky, napsala agentura TASS. Záchranná operace probíhá na ploše o rozloze 8800 čtverečních kilometrů.

Přeživší členy posádky dopravili záchranáři do nemocnic na Kamčatce a Sachalinu. Jejich zdravotní stav je podle lékařů uspokojivý, přestože všichni museli poměrně dlouhou dobu čekat na záchranu v mrazivém moři.

Přestože první informace expertů hovořily o nárazu lodi na ledovou kru, příčiny neštěstí nejsou podle TASS stále ještě úplně jasné. Odborníci prý nevylučují, že loď, která v okamžiku katastrofy vytahovala z moře úlovek 80 tun ryb, se na rozbouřeném moři mohla převážit a nabrat vodu. Zásoby paliva, které působí zároveň jako stabilizační prvek, byly v době neštěstí údajně o polovinu menší, než připouštějí ruské normy.

V médiích a na sociálních sítích se objevily i dohady, že tak velkou loď mohla během pouhé čtvrthodiny poslat ke dnu jen srážka s ponorkou. "Jsou to výmysly. V době tragédie v této části Ochotského moře žádné ponorky ruského námořnictva nebyly," prohlásil mluvčí ministerstva obrany Igor Konašenkov.