Útok na kostel měl být veden dvěma sebevražednými atentátníky, kteří na místě zahynuli. Podle některých zdrojů však bylo teroristů na místě víc a dvěma se podařilo utéct. Podle agentury AFP zahynulo při útoku nejméně osm lidí, třicet lidí bylo zraněno. Robina Kakaová, lékařka z nemocnice v hlavním městě Balúčistánu Kvétě, sdělila agentuře DPA, že do její nemocnice byli přivezeni čtyři mrtví. Podle místní policie byly zabity i dvě ženy.

Podle agentury Reuters vtrhli do křesťanského kostela při zahájení nedělní bohoslužby dva ozbrojenci s vestami napěchovanými trhavinou. Kostel ale bránila policejní hlídka, která jim zabránila vstoupit do hlavní lodi kostela. Jeden z útočníků se tak odpálil hned ve dveřích poté, co byl policisty zraněn, druhý začal na křesťany shromážděné k bohoslužbě střílet a zahynul v následné přestřelce.

"V kostele bylo bezmála 400 lidí, ale útočníci se nemohli dostat dovnitř. Jednoho jsme zabili, druhý se sám vyhodil do vzduchu poté, co byl policií zraněn," uvedl šéf místní policie Moazzam Jah.

Dané místo bylo podle jeho slov pod zostřeným policejním dohledem, protože islámští extrémisté se v adventní a vánoční době často zaměřují právě na křesťanské bohoslužby.

Podle dalšího příslušníka policie Abdura Razaqa Cheemy však byli na místě ještě další dva útočníci, kterým se podařilo utéct. K odpovědnosti za útok se zatím nikdo nepřihlásil.

Pákistán i jeho provincie Balúčistán čelí častým útokům ozbrojených útvarů napojených na hnutí Pákistánský Tálibán anebo separatistických skupin. Křesťané, kteří jsou častými terči útoků, tvoří zhruba 1,6 procenta z dvousetmilionové pákistánské populace.

K jednomu z posledních větších útoků došlo 1. prosince, kdy ozbrojenci Tálibánu vtrhli do budovy koleje péšávárského zemědělského vzdělávacího institutu, zabili osm studentů a jednoho pracovníka koleje a zranili nejméně 36 lidí. Sami pak byli pobiti při protiútoku policejních jednotek a armádního speciálního oddílu commandos.