K vraždě došlo v křesťanské většinové čtvrti ve městě Quetta, hlavním městě provincie Balúčistán. Podle pákistánských úřadů se útočníci zřejmě cíleně zaměřili na náboženskou menšinu. Informuje o tom agentura AFP.

"Zabiti byli tři členové rodiny, včetně jedné ženy. Všichni jeli v motorové rikše (pákistánská obdoba taxi, pozn. red.), když na ně útočníci začali pálit. Mezi mrtvými je i řidič rikšy, který byl stejně jako ostatní křesťanského vyznání," uvedl pro AFP policejní šéf provincie Moazzam Jah Ansari.

Pákistán terorismus
V pákistánském kostele došlo k sebevražednému útoku, nejméně osm mrtvých

Útok přežilo jen jedno dítě, které bylo pouze zraněno a v současnosti je v nemocniční péči. Podle místního představitele Ghulama Ali Balocha není v ohrožení života.

"Počáteční vyšetřování naznačuje, že ti lidé byli napadeni kvůli své víře," uvedl Ansari.

K odpovědnosti za útok se podle zpravodajské služby SITE Intelligence Group přihlásila pobočka Islámského státu v Afghánistánu a Pákistánu, Islámský stát provincie Khorasan.

Islámští ozbrojenci útočili na křesťany a další náboženské menšiny v Balúčistánu opakovaně už v minulosti. Loni v prosinci se dva sebevražední atentátníci odpálili ve Quettě v kostele, který byl plný věřících. Výbuch zabil devět lidí a zranil víc než tucet.

Očkování proti dětské obrně v Pákistánu
Matka s dcerou podpořily v Pákistánu boj proti dětské obrně. Zastřelili je

Vedle akcí islámských extrémistů dochází v provincii občas také k separatistickým povstaleckým útokům etnických balúčských ozbrojenců, kteří se snaží ničit infrastrukturu, jako je železnice a elektrické vedení.

Křesťané tvoří méně než dvě procenta z dvousetmilionové, většinově muslimské populace Pákistánu, a dlouhodobě čelí diskriminaci a násilí.