Sebevražedný útok se stal na předvolebním shromáždění ve městě Mastung, které leží asi 40 kilometrů od metropole Balúčistánu Kvéty. Podle agentury Reuters, která cituje zdejšího vysokého policejního důstojníka, se ho v době útoku účastnila přibližně tisícovka lidí. 

Mezi mrtvými je i místní kandidát na poslance Siraj Raisani, který byl jedním z cílů útoku. Jeho bratr Nawab Aslam Raisani v letech 2008 až 2013 provincii vedl. „Můj bratr Siraj Raisani se stal mučedníkem,“ řekl Haji Lashkari Raisani, další bratr, který také kandiduje do Národního shromáždění Balúčistánu.

Jednalo se přitom již o druhý páteční útok spojený s volbami, které se uskuteční 25. července. Už dopoledne zemřeli čtyři lidé při útoku na předvolební konvoj v severopákistánském městě Bannu.

Zvýšené napětí v Pákistánu v pátek vyvolal i návrat bývalého premiéra Naváze Šarífa z exilu ve Velké Británii. Tam uprchl poté, co ho loni sesadil nejvyšší soud. Minulý týden byl pak v nepřítomnosti odsouzen za korupci k deseti letům vězení. Šaríf a jeho dcera Maryam, která má strávit ve vězení sedm let, byli zatčeni okamžitě po přistání v Láhauru, hlavním městě provincie Paňdžáb.

Lokální televize Geo TV uvedla, že Šaríf a jeho dcera byli rychle odvedeni do jiného čekajícího letadla, které s nimi odletělo z lLáhauru, kde se shromáždilo více než 10 tisíc Šarífových stoupenců, aby ho pozdravili.