Dříve uznávaný lékař Roger Abdelmassih, jehož luxusní soukromou klinikou prošla podle brazilských médií řada místních celebrit, byl v roce 2010 v ostře sledovaném případu obviněn z celkem 56 případů sexuálního násilí. Poté, co soud vyřkl verdikt, se však doktor rozhodl využít toho, že jej během odvolacího procesu ponechala justice na svobodě, a v roce 2011 uprchl do sousední Paraguaye. Tam podle médií žil v přepychové čtvrti metropole Asunciónu i se svou ženou a dvěma dětmi.

Hrozí mu třicet let

Sedmdesátiletého uprchlíka zadržela policie po několikaleté spolupráci s brazilskými vyšetřovateli a již byl předán brazilským úřadům. Podle tamního práva si může z vysokého trestu odsedět maximálně 30 let.

Na Abdelmassihovy nezákonné skutky, které prováděl v letech 1995 až 2008, policii nejprve upozornil jeden jeho bývalý zaměstnanec. Úřadům se pak přihlásily téměř čtyři desítky žen, z nichž některé znásilnil opakovaně. Pacientky u soudu uvedly, že je znásilňoval na pokojích, když zůstaly samotné. Některé se prý teprve probíraly z anestezie po zákroku.