Hořet začalo v jednom z domů v Auteuilově ulici nacházející se nedaleko Bouloňského lesíku. Mezi 31 zraněnými jsou podle dostupných informací také tři hasiči a jeden ze zraněných je v kritickém stavu. Na místě neštěstí zasahovalo zhruba 250 požárníků

Ve snaze smrtícím plamenům uniknout se několika obyvatelům postižené budovy podařilo dostat na střechy okolních domů. „Zachránili jsme hodně lidí, včetně těch, kteří prchli na střechu,“ řekl agentuře AFP mluvčí hasičů Clément Cognon. „Situace byla dramatická už ve chvíli, kdy hasiči dorazili na místo.“ 

Požár se sice podařilo zlikvidovat ještě před východem slunce, hasiči však podle Cognona museli projít byt za bytem aby se ujistili, že se v budově nenachází další oběti, a zároveň zabránili zbytkovému hoření. Budovu plameny vážně poškodily a pohotovostní pracovníci ji museli podepřít.

V souvislosti s požárem bylo evakuováno rovněž několik přilehlých budov pařížského 16. okrsku. Jednalo se však pouze o předběžné opatření. Obytný dům stojí v těsné blízkosti oblíbeného Bouloňského lesíku a nedaleko se nachází také tenisový areál Stade Roland-Garros, kde se každoročně koná grandslamový turnaj French Open, i stadion Park Princů (Parc des Princes), který je domovem fotbalového klubu Paris Saint-Germain.

Může jít o žhářství

Státní zástupce Remy Heitz reportérům sdělil, že úřady mají podezření na úmyslné zapálení. Dodal však, že „vyšetřování teprve začalo“ a na definitivní určení příčiny požáru je příliš brzy. Policisté již ale zadrželi podezřelou ženu, která patřila mezi obyvatele domu.

List Le Parisien uvedl, že ženu zatkli kvůli podezřelému chování, jelikož podpalovala popelnici a automobil zaparkovaný poblíž hořící budovy. Byla opilá, přičemž hovořila o konfliktu se sousedem. Heitz podle deníku The Guardian potvrdil, že měla žena v minulosti duševní potíže. Večer pak byla převezena na psychiatrickou kliniku.  

Listu Le Parisien se následně podařilo získat svědectví souseda, kterým je 22letý hasič. Muž podle listu uvedl, že v pondělí večer zavolal na ženu policii a poté odešel z domu. Když se mladý muž vrátil, dům prý již hořel. Ženu následně potkal na ulici a ona mu popřála hodně štěstí a řekla, že má oheň přece rád. Muž vyjádřil přesvědčení, že žena budovu zapálila kvůli pomstě.