Podle serveru Defence24.pl došlo k havárii přesně v 13:17, tedy čtyři minuty po startu z letecké základny v Mińsk Mazowiecki v Mazovském vojvodství. Stíhačka měla v plánu zkušební let. 

Ruský MiG-29
U Moskvy spadla stíhačka MIG-29, piloti se katapultovali

"Pilot letounu byl odvezen do nejbližší vojenské nemocnice a jeho stav je stabilní," řekl novinářům tiskový mluvčí generálního velitelství polských ozbrojených sil podplukovník Marek Pawlak. Podle mluvčího vojenské nemocnice není pilot v ohrožení života, další informace o jeho zdravotním stavu však neposkytl. 

Pawlak rovněž uvedl, že šlo zkušeného pilota z 23. letecké základny. "Měl za sebou více než 1200 letových hodin,“ dodal mluvčí.

Na mimořádné tiskové konferenci také zdůraznil, že stroj z roku 1989 byl v dobrém stavu. Později specifikoval, že šlo o stíhačku z České republiky. O možných příčinách nehody Pawlak spekulovat nechtěl. Podle jeho slov však neměl žádné informace o tom, že by se pilot před nehodou potýkal s technickými problémy a ujistil, že nikdo kromě pilota zraněn nebyl. 

"Nejprve jsem slyšel ránu a pak viděl, jak letadlo rychle klesá. O chvíli později jsem uviděl pilota, který naštěstí katapultoval," uvedl jeden ze svědků pro televizi TVNwarszawa.

Havárie letadla v Soči
V ruském Soči sjelo letadlo z dráhy a začalo hořet. Zranilo se 18 lidí

Na místo bylo ihned vysláno deset hasičských jednotek a policistů ze sousedního Wegrova. Vojenská policie následně místo pádu zajistila. Okolnosti a příčiny události by měla posléze vyšetřit speciální letecká komise. Armáda v souvislosti s incidentem také do odvolání pozastavila starty všech 32 stíhaček MiG-29.

Letoun Suchoj Su-27
Nebezpečný manévr? Ruská stíhačka nad Baltem vytlačovala americký letoun