Manželský pár koncem srpna požil několik sklenic neznámého alkoholického nápoje, uvedli policisté. Muž, který konzumoval více, na následky otravy zemřel, jeho stejně stará manželka oslepla a je v nemocničním ošetřování.

Začátkem září byla v Kielcích po požití neupřesněného množství neznámého alkoholu hospitalizována pětapadesátiletá žena, která po dvou dnech hospitalizace zemřela.

Případ podle místního rozhlasu vyšetřuje kielecká policie pod dohledem státního zastupitelství. Vyšetřovatelé se obrátili s naléhavou prosbou na veřejnost, aby upustila od konzumace alkoholických nápojů z neznámých zdrojů. Obyvatelé Kielců mají policistům sdělit veškeré informace, které by mohly vést k odhalení pachatelů.

Zřejmě stejný zdroj

Policisté předpokládají, že toxický alkohol pochází z jednoho zdroje, řekl polskému serveru tvn24.pl kielecký policejní mluvčí Gregory Dudek. Odborníci nyní zajištěný alkohol analyzují.

Polská média neuvádějí, zda za smrt dvou kieleckých občanů může metanol nebo špatně vypálená domácí kořalka. Úmrtí ani nedávají do souvislosti s obdobnými případy v České republice, kde se od závěru minulého týdne množí případy úmrtí a hospitalizací po požití metanolu prodávaného jako alkohol.

Pražský zpravodaj polského rozhlasu nicméně uvádí, že k prvním zjištěným případům v Česku došlo na severní Moravě, tedy v místech, kam často přijíždějí za nákupy Poláci.

V České republice v minulých dnech na otravu metylalkoholem již zemřelo sedm lidí. Více než dvacet dalších je hospitalizováno v nemocnicích. Řada z nich je v kritickém stavu, lékaři je udržují v umělém spánku a zřejmě budou mít trvalé následky.