K útoku došlo kolem třetí hodiny odpoledne místního času (21 hodin SLČ). Podle televize CNN bylo při útoku zabito pět lidí. Server Daily Mail hovoří o čtyřech a dvou desítkách zraněných. Další zdroje mluví až o šesti mrtvých. Policie však zatím oficiální bilanci nezveřejnila.

Ke střelbě došlo přímo v redakci regionálního deníku. Soudní reportér Phill Davis na svém Twitteru napsal, že střelec prostřelil skleněné dveře do kanceláře a zasáhl několik lidí. „Nemůžu říct o moc víc a nechci někoho prohlásit za mrtvého, ale je to špatné,“ řekl. „Není nic víc děsivějšího, než slyšet jak je zastřeleno několik lidí zatímco jste pod stolem a pak slyšíte, jak střelec znovu nabíjí, dodal.

William Kramph, policejní policie Anne Arundel County pouze uvedl, že při střelbě bylo několik lidí vážně zraněno, ale bez udání počtu. „Vyšetřování právě začalo, bude chvíli trvat, než zjistíme, co se stalo a proč k tomu došlo,“ řekl na tiskové konferenci.

Podle televize NBC News je zadržený útočník běloch, který byl vyzbrojený brokovnicí. Úřady ho neidentifikovaly, ale uvedly, že se jedná o dospělého muže. Motiv jeho útoku je zatím nejasný.

Krampf dále uvedl, že policejní pyrotechnici uvnitř budovy zneškodnili něco, co mohlo být výbušným zařízením. „Na místě činu máme členy pyrotechnické jednotky,“ řekl. „Neočekáváme, že bychom našli další výbušné zařízení,“ dodal. V budově bylo v době útoku více než 170 osob, které byly podle Krampfa evakuováni do bezpečí.

Informace o střelbě v budově novin Capital Gazzette v Annapolisu potvrdil na Twitteru i marylandský guvernér Larry Hogan. Varoval lidi, aby zůstaly daleko od místa střelby. „Byl jsem absolutně zničený, když jsem se dozvěděl o této tragédii v Annapolisu,“ napsal.


O střelbě byl informován i americký prezident Donald Trump. Novinářům to řekla zástupkyně tiskové mluvčí Lindsay Waltersová. Trump později na Twitteru napsal, že myšlenky a modlitby jsou s oběťmi a jejich rodinami. Poděkoval všem jednotkám zasahujícím na místě.

The Capital Gazette je regionální deník, který přináší zpravodajství z hlavního města Marylandu Annapolis a sousedních okresů. Noviny vlastní společnost Baltimore Sun Media Group.