Návrh se okamžitě setkal s výsměchem členů Demokratické strany. "Sbohem, zahradníci a sekačky," nechal se slyšet Enzo Foschi, radní pro oblast Lazio. "Již nahradili sběrače odpadků racky a teď tohle. Co přijde v létě, až začnou úřadovat komáři, začnou rozdávat ješterky?"

Pravdou však je, že metoda již delší dobu funguje například v Německu, což potvrdil Pinuccia Montanari, městský úředník zabývající se životním prostředím. Za krokem prý údajně stojí Virginia Raggi z politického Hnutí pěti hvězd. "Starosta nedávno navrhnul, abychom tuto činnost nechali vykonávat zvířata. Proč by se tedy o trávu nemohly postarat ovce?"

Jak řekli, tak udělali, zvířata už nežádoucí zeleň spásla v parku Caffarella, což je chráněná oblast a část většího parku Appia Antica na jihovýchodě města. "Rádi bychom problém takto řešili i v dalších oblastech," potvrdil Montanari prvotní úspěchy. Město, které kvůli nedostatku financí bojuje s údržbou zelených ploch, přirovnalo některá místa k "džungli".

Metoda s pomocí přežvýkavců se rozšířila i na sever, konkrétně do Turína, kde mimochodem rovněž drží monopol Hnutí pěti hvězd. Opozice, zvláště pak ta, která má na starosti údržbu parků, nicméně pokračuje v posměchu. Zároveň navíc klade i otázky, které vytvářejí rozpor s dosaženými triumfy. "Co jako máme dělat s výkaly, které po sobě zvířata zanechávají?" ptá se například Massimo Proetti, prezident Přátel parku Leopardi.

S jedním problémem se tedy Římané zdárně popasovali, další však bude potřebovat rychlé návrhy řešení.