Podle hlavního editora Digi TV reportérovy poznámky narušují hodnoty televizní společnosti, jakými jsou neutralita, vyváženost a nestrannost.
Skupiny zabývající se dozorem nad médii na případ nahlížejí rozporuplně. Razvan Martin z organizace ActiveWatch, která sleduje korektnost médií, si myslí, že propuštění je nepřiměřeným trestem a Citre měl spíše dostat pokutu nebo varování.
Média mají často svá vlastní interní pravidla chování, která zaměstnancům ukládají, jak jednat při veřejných prohlášeních.

V roce 2003 tak například časopis National Geographic propustil světoznámého novináře Petera Arnetta za to, jakým způsobem v irácké televizi komentoval americký záměr vést v Iráku válku, připomíná BalkanInsight
Podle Ioany Avadaniové, šéfky Rumunského centra pro nezávislou žurnalistiku, by trest pro novináře byl pochopitelný, pokud by měl s televizí jasnou dohodu, že nesmí veřejně vyjadřovat sympatie či antipatie vůči politikům. Reportéři uvedli, že podobná dohoda v Digi TV existuje, nemá ale podobu oficiálního dokumentu.

Rumunský premiér odmítá, že by se do záležitosti zapojoval. "Slyšel jsem, že vás vyhodili. Je mi to líto, nikdy jsem nebyl znepokojen tím, co o mně píšete, a nikdy jsem kvůli tomu nevytvářel nátlak na vaše vedoucí," vzkázal šéf vlády novináři na komunitní síti.