V centru Jekatěrinburgu v neděli policie zadržela dva aktivisty „Uralské republiky," napsal webový server ruské televize Dožď. Jekatěrinburské demonstrace se zúčastnilo patnáct až dvacet lidí, kterým policisté v civilu naléhavě radili se rozejít. Plakát se slovy „Federalizace není výzva k pogromům" jim policisté vzali. Demonstrace nebyla povolená, místní radnice odmítla shromáždění povolit s tím, že v centru města se uklízí.

Největší akce se měla uskutečnit v Novosibirsku, kde chtěli místní aktivisté demonstrovat za „federalizaci Sibiře". Před shromážděním, které radnice nepovolila, byli na policii vyslechnuti čtyři hlavní organizátoři, jeden byl krátce zatčen. Na několika místech v Novosibirsku údajně očekávali demonstranty novináři, policisté a lidé z ruskými trikolórami. Nikdo ale demonstrovat nepřišel.

V sibiřském Omsku podle televize Dožď zatkli policisté několik osob, které rozdávaly letáky s výzvou dostavit se na protestní demonstraci. Jejím hlavním heslem mělo být „Ukážeme Moskvě Sibiř". Žádná podobná akce se ale nekonala a zatčení byli brzy propuštěni. Shromáždění a happeningy „federalistů" se údajně konaly v Kaliningradu, jihoruském Krasnodaru a některých dalších městech.

Na serveru YouTube se o víkendu objevil videozáznam výzvy „sibiřské osvobozenecké armády" k ozbrojenému povstání. Trojice maskovaných ozbrojenců oznamuje, že nastal čas rozhodných akcí. „Nelitujeme vlastní krve. Uděláme všechno pro osvobození našich dětí od moskevského jha. Moskvu už živit nebudeme!" uvádí muž na videu.

Podle ruských novinářů je video buď parodií na provolání východoukrajinských separatistů nebo provokací z dílny ruských tajných služeb.