K explozi došlo v pondělí ráno v nejvyšším poschodí devítipatrové budovy, která se nachází ve městě Šachty, tedy necelých 40 kilometrů od ukrajinských hranic.

„Evakuováno bylo celkem 140 lidí, dalších sedm se podařilo vyprostit z trosek. Jeden člověk zemřel, osud čtyř dalších osob zůstává nejasný,“ informovala agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo pro mimořádné situace.

Exploze obytného domu v Magnitogorsku
Výbuch v Magnitogorsku má již 31 obětí. Region vyhlásil smutek

Záchranáři dům evakuovali a částečně zabezpečili, protože hrozí jeho zřícení. O neštěstí byl již informován ruský prezident Vladimir Putin. Všem poškozeným vyplatí vláda finanční kompenzaci.

Druhý výbuch plynu za poslední měsíc

Premiér Dmitrij Medvěděv zároveň vyzval úřady, aby celou situaci podrobně přezkoumaly. „Vzhledem k tomu, že se jedná o druhý podobný incident za poslední měsíc, je nezbytné celou situaci podrobně zanalyzovat. Musíme se zaměřit zejména na předpisy platné v dodávkách zemního bytu,“ uvedl.

Incident je během několika posledních týdnů druhým neštěstím, které v Rusku vyvolal únik plynu v bytovém domě. Na Silvestra explodoval plyn i v panelovém domě v uralském Magnitogorsku. V jeho troskách zahynulo 39 lidí.

Záchranáři z trosek domu v Magnitogorsku vyprostili živé jedenáctiměsíční dítě
Zázrak v troskách na Uralu. Den a půl po výbuchu našli záchranáři živé dítě